top of page

Apartment in Poznan

Architekci: PL Architekci : PL.architekci
Powierzchnia: 110 m²
Rok: 2015
Fotografie: Anna B. Gregorczyk
Producenci: HAY , BAULINE , Flos

Punktem wyjścia do stworzenia wnętrza była kolekcja malarstwa inwestora, zabytkowe meble oraz obszerna biblioteczka. Mieszkanie zostało podzielone i umeblowane tak, aby te przedmioty były wyeksponowane, ale w taki sposób, aby nie konkurowały i nie dominowały w przestrzeni. Wszystkie nowe meble są bardzo minimalistyczne i pozbawione widocznych detali. Książki zostały zamknięte w dwustronnych regałach, które pełnią również funkcję przegródek przestrzeni komunikacyjnej, a także zawierają biokominek i telewizor. Minimalistycznie zaprojektowano również kuchnię, a wszystkie sprzęty zostały schowane w szafkach.

Cały system ścian i mebli został zaprojektowany w taki sposób, aby z każdego miejsca w mieszkaniu był widoczny spektakularny widok z okna na pobliskie jezioro i park. W tym celu postanowiliśmy również zrezygnować z tradycyjnych drzwi na rzecz pełnowymiarowych drzwi przesuwnych, chowanych w ścianach – dzięki czemu zyskaliśmy jeszcze więcej otwartej przestrzeni.

Ażurowy drewniany strop został zaprojektowany tak, aby skierować uwagę na widok za oknem, poprawić proporcje pomieszczeń i dodać ciepłej atmosfery.

bottom of page