

CKK Jordanki
Architekci: Fernando Menis
Powierzchnia: 21837 m²
Rok: 2015
Fotografie: Jakub Certowicz
Producenci: Fundermax , Zumtobel , Forum Seating , MERCOR
Struktura : Martínez Segovia y asociados , José Antonio Franco
Urbanistyka: Pracownia Architektury i Urbanistyki SEMI
Współpracownicy Architekci: Karolina Mysiak, Jaume Cassanyer, Javier Espílez
Sprzęt sceniczny: José Luis Tamayo
Akustyka: Pedro Cerda
Zespół: STUDIO A4 Spółka Projektowa z oo, Jacek Lenart
Architekt Dyrektor: FORT POLSKA Sp. z oo, Tomasz Puław
Energia elektryczna: ELSECO Sp. ogród zoologiczny
Wyposażenie: Iskierski Mariusz. Biuro Inżynierskie
Miasto: Toruń
Kraj: Polska
Działka położona jest w zielonym pierścieniu wokół zabytkowego centrum miasta. Budynek zajmuje połowę działki, druga połowa jest wykorzystywana jako park. Zachowano najniższą możliwą wysokość, aby nie zasłaniać widoku na rzekę i osiągnąć integrację budynku z sąsiedztwem i środowiskiem naturalnym. Uzyskany efekt wizualny jest efektem naturalnego obiektu, jakim jest skała.
Zewnętrzna część wykonana jest z jasnego betonu. Nacięcia w betonowej skorupie pozwalają dostrzec czerwoną okładzinę zagłębień. Współczesna reinterpretacja tradycyjnej cegły jest nawiązaniem do elewacji tego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Widownia może być łatwo dostosowana do różnych odbiorców, może zwiększać lub zmniejszać swoją pojemność jak gąbka. Dzięki ruchomemu dachowi można go dostosować do efektywnego pochłaniania wszelkiego rodzaju występów od muzyki symfonicznej, kameralnej, po teatr, operę i film.
Wreszcie salę koncertową można otwierać na zewnątrz, co pozwala na połączenie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej w celu organizacji występów plenerowych lub innych dużych wydarzeń.
Oprócz uzyskania silnej ekspresji, picado pomaga osiągnąć doskonałą akustykę. Po raz pierwszy Menis użył picado dla Magma Art and Congress.









