top of page

The Cuddly Playground

Architekci: BudCud , Iza Rutkowska
Powierzchnia: 274 m²
Rok: 2021
Fotografie: Jakub Certowicz , BUDCUD
Concept Design, Executive Design, Site Supervision: Mateusz Adamczyk, BUDCUD
Concept Design: Iza Rutkowska
Inżynier Konstrukcji: Łukasz Duda
Kierownik Projektu: Mateusz Wojnarowski
Certyfikat bezpieczeństwa: Dominik Berliński / Centrum Kontroli Placów Zabaw
Miasto: Sopot
Kraj: Polska

Plac Zabaw Cuddly w Parku Południowym w Sopocie to przestrzeń publiczna opowiadająca historię Kayko, Kokosha i smoka Cuddly'ego - bohaterów serialu animowanego inspirowanego kultową serią komiksową. Ponadto plac zabaw upamiętnia ich twórcę Janusza Christę, znanego mieszkańca miasta.

Plac zabaw – inspirowany estetyką wsi Mirmiłowo – zbudowany jest z drewnianych belek pomalowanych na zielono oraz innych naturalnych materiałów. Uzyskane formy to albo uproszczone sylwetki animowanych postaci, albo bardziej abstrakcyjne elementy fantastycznego pejzażu. Ponadto Przytulankowy Plac Zabaw składa się ze stref odpowiednich dla różnych poziomów sprawności psychomotorycznej, dzięki czemu przestrzeń ma charakter zarówno integracyjny, jak i rozwojowy. Część wejściowa Placu Zabaw Przytulanek dedykowana jest młodszym dzieciom, natomiast teren w tle wokół smoka przeznaczony jest dla dzieci starszych.

Spędzanie czasu w przestrzeni inspirowanej animacjami to ekscytująca przygoda. Podczas zwiedzania placu zabaw dzieci stopniowo zapoznają się z postaciami z animacji. Przy wejściu dzieci witają wycięte z drewnianych desek słowiańscy wojownicy. Kayko i Kokosh niosą drewnianą kłodę pomalowaną na zielono - taką samą, jak ta, której użyto do zbudowania smoka Cuddly.

Wykorzystanie drewna i naturalnych materiałów wspiera edukację ekologiczną dzieci, a intuicyjne formy zabawek ćwiczą wyobraźnię i umiejętność kreatywnej współpracy.

bottom of page