top of page

Warmia Thermal Baths

Architekci: Plaskowicki + Partnerzy Architekci
Powierzchnia: 14528 m²
Rok: 2014
Fotografie: Piotr Krajewski
Producenci: Rockfon , Aluprof , Honeywell , Nova Gala , Weber

Główną ideą było zaproponowanie optymalnego zespołu Term, harmonijnie wkomponowanego w otoczenie regionu Lidzbarka Warmińskiego. „Klimat” obiektu oraz ergonomia dostosowana do wszystkich grup wiekowych użytkowników była jednym z głównych celów projektu. Bryła budynku została podzielona na elementy dopasowane do potrzeb zlokalizowanych w nich stref funkcjonalnych. Całość otwarcie kompleksu na urok otoczenia poprzez przeszklenia poszczególnych brył.Architekci zaproponowali podział na „komnaty” wewnątrz budynku.

Każda „komnata” wykończona jest materiałami charakterystycznymi dla regionu Warmii i Mazur. Główne wejście do budynku to przeszklona fuga, w której hol główny dzieli kompleks na trzy części: główną z basenem i łaźniami termalnymi, drugą z salami konferencyjnymi i restauracją oraz trzecią, w której znajduje się hotel .

Z holu wejściowego można przejść do części hotelowej. Hotel został zaprojektowany w kształcie szeregowych domów położonych na naturalnym zboczu terenu. Część konferencyjna obejmuje biura i sale konferencyjne zlokalizowane na poziomie +1. W tej części znajdują się również przebieralnie, galeria handlowa, toalety oraz restauracja z zapleczem kuchennym. Na poziomie -1 znajduje się sala klubowa z barem, kręgielnią i klubem muzycznym. Dodatkowo na poziomie -1.

bottom of page