top of page

Concordia Design Wrocław Restaurant

Architects: mode:lina architekci
Powierzchnia: 2505 m²
Rok: 2020
Photographs: Patryk Lewiński
Producenci: GRAPHISOFT , Maxon , Paged , TRE , Wow Design
Lead Architects: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka, Kinga Kin, Joanna Lenart
Projekt architektury: MVRDV
Klienci: Concordia Design
Współpracownicy: ICON Concept, INTERIOR Group, DEMIURG, Q2 Studio
City: Wrocław
Kraj: Polska

Wyspa Słodowa to dość wyjątkowe miejsce na planie Wrocławia. Od lat jest ośrodkiem różnorodnych wydarzeń organizowanych samodzielnie, z pomocą lokalnych plastyków i muzyków. Budynek Concordia Design, wyczarowany przez genialne umysły MVRDV, tylko podkreśla tę wyjątkowość.

Aby zaaranżować jedną z najbardziej wymagających części budynku - pustkę (podcięcie), Inwestor zwrócił się o pomoc do projektantów mode:lina™. Naszym nadrzędnym celem było zachowanie idei całkowitego zanurzenia architektury, przy jednoczesnym pozostawieniu wystarczająco dużo miejsca na wygodne, kameralne przestrzenie do różnych spotkań, nieformalnych spotkań i pracy – Paweł Garus, architekt i współwłaściciel w mode:lina™.

Swobodne formy stworzone przez mode:lina™ utorowały drogę zrównoważonym wnętrzom, które doskonale uzupełniają skalę istniejącej architektury. W mniejszych aranżacjach każdej ze stref ukryte są wszystkie możliwe scenariusze, które goście mogą odegrać. W nowej przestrzeni restauracji wszystkie elementy: światła, faktury, kolory i kształty umiejętnie ze sobą współgrają.

Otwarty taras na ostatnim piętrze Concordia Design jest wspaniałym rozwinięciem konceptu gastronomicznego na dole. Jej centralne punkty to ogromny bar, kształtem naśladujący ten w Pustce oraz wielkie siedziska imitujące stadionowe trybuny, wykonane ze sklejki z nadrukowanymi fragmentami muralu Alicii Białej. Projektanci luźno nawiązywali do nadmorskich kurortów zarówno pod względem materiałów barowych, jak i charakteru mebli katalogowych.

bottom of page