top of page

FoodX Poznan Restaurant

Architects: mode:lina architekci
Area : 80 m²
Year : 2022
Photographs :Patryk Lewiński
Lead Architects : Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
City : Poznań
Country : Poland

Opis tekstowy dostarczony przez architektów. Połączenie dobrego street artu i kultowych filmów z lat 90. to clou najnowszego projektu stworzonego przez projektantów mode:lina™. W centrum Poznania stworzyliśmy miejsce, w którym ze swoimi odważnymi pomysłami króluje zespół FoodX.

Uwielbiamy Inwestorów, którzy przychodzą do nas z szalonymi pomysłami, otwartym umysłem i fantastycznym briefem – do tej kategorii należy zespół FoodX, ich jedzenie – prawdziwy Street Art na talerzu – mówi Paweł Garus, współzałożyciel mode:lina™ studio.

We wnętrzu dominuje gradient pastelowych kolorów biegnący przez ściany i meble. Zaproponowaliśmy folię typu kameleon na oknach zewnętrznych, wprowadzając jeszcze więcej klientów w tę kolorową przestrzeń, przenosząc ich w szalony świat lat 90.

Czerpiąc ze stylu tamtych lat, zdecydowaliśmy się na niezwykle popularną wówczas szklaną cegłę. Posłużyły do stworzenia baru oraz jako element wykończeniowy na niektórych ścianach. Kolejnym ważnym elementem tworzącym klimat są kopułowe lustra uliczne umieszczone na ścianach i suficie, które poprzez swoje zwielokrotnienie potęgują wrażenie estetyczne.

Wszystkie meble w restauracji zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie, tak aby idealnie pasowały do klimatu wnętrza – mówi Jerzy Woźniak, współzałożyciel pracowni mode:lina™.

bottom of page