top of page

KOPI Jewellery Boutique

Architekci: NOKE Architekci
Powierzchnia: 22 m²
Rok: 2020
Fotografie: Nate Cook; Piotra Maciaszka
Producenci: GRAPHISOFT , Lumion , Molto Luce , Eve Project , KOPI , Kamień Dom , Lus ar , Michał Krauze , Ridex
Konsultanci: Projekt oświetlenia IBDL
Design Team: Karol Pasternak, Piotr Maciaszek, Michał Niedośpiał
Klienci: Natalia Kopiszka
Collaborators: Michał Krauze Set Design
City: Warszawa
Kraj: Polska

Wchodząc do butiku KOPI w Warszawie od razu można poczuć się jak w luksusowym marokańskim namiocie pośrodku pustyni. Natalia Kopiszka, projektantka i założycielka marki, znalazła inspirację do stworzenia tego wyjątkowego wnętrza podczas swoich podróży do Maroka i Lazurowego Wybrzeża. Wizję Natalii zrealizowała firma Noke Architects, która słynie z wyrafinowanej dbałości o szczegóły. Naszym celem było stworzenie wnętrza, które zapewni klientom całkowicie wciągające wrażenia. Miękkie, nieregularne kształty biżuterii KOPI oraz wakacyjne inspiracje projektantki były dla nas punktem wyjścia – mówi duet Noke Architects: Karol Pasternak i Piotr Maciaszek.

Charakterystyczna witryna została zaprojektowana zgodnie z wytycznymi z projektów budynku z lat 20-tych. Opływowa lada, zgaszony marokański róż i terakota wraz ze ścianą, która wygląda jak z pustynnego piasku, tworzą idealne tło dla biżuterii, dzięki czemu wszystkie kolekcje KOPI lśnią. Pustynny klimat uzyskano głównie dzięki umieszczeniu falistej ściany za ladą, którą artyści wykonali z dużą dbałością o detale.

Paleta barw kojarzona z ciepłymi wspomnieniami z podróży przywodzi na myśl kolory najbardziej kojarzone z marką. Dopasowane odcienie zasłon, parkietu i ścian tworzą hipnotyzujący efekt total look. Efekt ten zapewnia nie tylko wyjątkowe doznania zakupowe, ale także pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości i w pełni zanurzyć w świecie KOPI.

bottom of page