top of page

Nest

Architects: Beza Projekt: Tomasz Korzewski Krzysztof Benke
Rok: 2018
Photographs: Jacek Kołodziejski
Producenci: CHORS , Davis , EGE , FAST , MDD

Otrzymaliśmy zlecenie zaprojektowania wnętrz dla The Nest - nowoczesnej przestrzeni coworkingowej. Jakie jest prawdziwe znaczenie przestrzeni coworkingowej, jak pracujemy w dzisiejszych czasach? Coraz więcej czasu spędzamy w pracy, a właściwie zaciera się granica między pracą a czasem wolnym. Możesz z tym walczyć lub po prostu się dostosować.

The Nest to miejsce dla nowoczesnej, pewnej siebie osoby, która ceni swój czas - może pracować tylko kilka godzin dziennie, a może cały weekend. Naszym głównym celem było stworzenie przestrzeni niebiurowych, raczej klubowych, w których powinno się czuć się komfortowo i przytulnie.

Otrzymaliśmy wspaniałe dzieło architektury zaprojektowane przez znane polskie biuro architektoniczne G5 Architekci. Chcieliśmy zachować jak najwięcej otwartych planów. Z drugiej strony naszym celem było stworzenie czegoś ciepłego i bogatego w detale i faktury.

W przeciwieństwie do bardzo graficznej i kanciastej architektury budynku, w oparciu o wytyczne projektowe dostarczone przez agencję projektową Futu postanowiliśmy stworzyć własny język kolorów, wzorów, faktur i materiałów, które byłyby bardzo organiczne i żywe.

Elementem systemu identyfikacji marki The Nest są przepiękne marmurkowe tekstury wykonane przez Kasię Korzeniecką - postanowiliśmy zrobić z nich tapety, które wkomponują się w całość projektu. Stosowane są zawsze na filarach przechodzących przez cały budynek, zmieniają jego schematy, ale tworzą spójne postrzeganie przestrzeni.

Nasza biblioteka materiałów zawierała wiele niestandardowych detali, takich jak płytki ceramiczne, tapety, dywany przebarwione zgodnie z naszymi potrzebami. Zastosowaliśmy proste materiały, takie jak kolorowy MDF połączony z prawdziwym fornirem.

Specjalnie dla Nest zaprojektowaliśmy dwa systemy mebli.

bottom of page