top of page

Przybecki Law Firm Offices

Architekci: BIEN STUDIO
Powierzchnia: 150 m²
Rok: 2021
Fotografie: Tomek Kurek
Producenci : Viccarbe , Desalto , Lea Ceramiche , New Works , Pholc , eugenius , terazzo
Główny architekt: Magdalena Bień
Konsultant Ds. Projektowania Oświetlenia : Eugenius
Modelowanie 3D: Sandra Radys
Konsultacje produktowe : Moaai
Umeblowanie na zamówienie : Ango
Murale Artysta: Honza Zamojski
Miasto: Poznań
Kraj : Polska

Projekt wnętrza Kancelarii Adwokackiej mieści się w zabytkowej kamienicy na poznańskich Jeżycach . Projekt zakładał rozbudowę powierzchni poprzez stworzenie nowej recepcji, sali konferencyjnej oraz dodatkowej powierzchni biurowej. Drewniane zabytkowe drzwi prowadzą do dużej otwartej przestrzeni dla zwiedzających.

Punktem kulminacyjnym projektu jest lada recepcyjna wykonana z lastryko, która stanowi centralny punkt tej przestrzeni. Szklana ściana oddziela przestrzeń sal konferencyjnych. Ozdobne szkło dodaje przestrzeni dodatkowej gry światła, a stara złota rama dodaje charakteru. Struktura powierzchni szafki na akta również tworzy pionową grę światła.

Niejednorodna faktura mebli i obrazów kontrastuje z neutralną złamaną bielą ścian. Aksamitnie matowa szara powierzchnia stołu kontrastuje z błyszczącymi drzwiami i kolorowymi krzesłami. Ta jasna przestrzeń jest wypełniona wysokimi roślinami ozdobnymi. Tuż za recepcją znajduje się ściana z dużym muralem.

Hala stała się niezwykłą przestrzenią ekspozycyjną Honzy Zamojskiego i jego murali „Pomarańczowy czy Gniew” z cyklu Pryzmat, który ma się regularnie zmieniać.

Na ścianie konferencyjnej wiszą obrazy Kai Redkie o bardzo bogatej strukturze i kolorystyce.

bottom of page