top of page

PURO Kraków Kazimierz Hotel

Architekci: Conran i Wspólnicy
Powierzchnia: 12644 m²
Rok: 2018
Fotografie: Anna Stathaki
Producenci: Carl Hansen , Kettal , Laufen , &Tradition , Baxter , ByLassen , Fogia , GUBI , Golran , Mater , Moroso
Architekci Wnętrz: Conran & Partners
Architekci współpracujący: ASW Architekci
Artyści, których prace są reprezentowane: Mateusz Szczypiński, Javier Martin, Tom French, Dominik Tarabański
Miasto: Kraków
Kraj: Polska

W Krakowie otwarto nowy, flagowy hotel z projektami wnętrz autorstwa Conran and Partners dla polskiej grupy hotelowej PURO . Hotel z 228 pokojami, który zajmuje narożną działkę na ulicy Halickiej na Kazimierzu, dawnej żydowskiej dzielnicy miasta, zapewnia miejsce docelowe i wyselekcjonowane doświadczenia zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i dla turystów i gości biznesowych.

Koncepcja projektowa Conran and Partners dla Hotelu Kraków Kazimierz to „Bohemian Modern”.
Podejście to stanowi połączenie energii, historii, autentyczności i kultury artystycznej lokalizacji („Bohemy”) oraz dynamicznych, postępowych zasad marki PURO, demonstrując pasję marki do sztuki współczesnej, designerskich mebli i przyszłościowej gościnności Nowoczesny'). Ta konceptualna narracja dostarczyła bogatego źródła inspiracji do stworzenia wyjątkowego hotelu PURO, który jest mocno osadzony w swojej lokalizacji.

Kuracją graficzną zajmowało się PURO, podczas gdy Conran and Partners stylizowali „The Workshop” w ramach wspólnego podejścia projektowego. Polscy artyści uliczni i lokalni artyści zostali poproszeni o zaprezentowanie swoich obrazów w ramach projektów sal, a także w recepcji i barach.

bottom of page